پایان نامه کارشناسی ارشد رشته حسابداری : بررسی رابطه نسبت بدهی با هزینه سرمایه و بازدهی مورد توقع سهامداران

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته حسابداری

با عنوان :  بررسی رابطه نسبت بدهی با هزینه سرمایه و بازدهی مورد توقع سهامداران

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه تهران

کارشناسی ارشد رشته حسابداری

موضوع :

بررسی رابطه نسبت بدهی با هزینه سرمایه و بازدهی مورد توقع سهامدارن

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)
مساله اصلی تحقیق:
مساله اصلی در این تحقیق بررسی چگونگی شکل گیری تئوری ساختار سرمایه و نیز اثر تغییر در آن با استفاده از ایجاد اهرم برارزش شرکت در شرکتهای پذیرفته شده در بورس تهران می باشد .علاوه براین همچنین میزان حساسیت و عکس العمل بازار سرمایه نسبت به مخاطره و ریسک مالی شرکتها بدلیل استفاده از بدهی مورد بررسی قرار می گیرد.
تشریح و بیان موضوع :
در رابطه با ساختار سرمایه و رابطه ی آن با ارزش شرکت دیدگاهی وجود دارد که طرفداران آن به معروفند. آنهابر این عقیده اند که بین ساختار سرمایه و ارزش شرکتtraditinal view دیدگاه سنتی یا رابطه وجود دارد و اینطور استدلال می کنند که شرکتها دارای ساختار سرمایه بهینه هستند و بطوریکه در سطح مشخص و معقولی از بدهی می توانند ارزش شرکت را حداکثر کنند .
طرفداران این دیدگاه همچنین اعتقاد دارند که با افزایش نسبت بدهی توسط شرکتها بازدهی مورد توقع سهامداران آن شرکتها، به میزان بسیار ناچیزی تحت تاثیر این افزایش ریسک قرار می گیردو در عوض به میزان زیادی کاهش می یابد . چرا که آنها معتقدند افزایش سود شرکتها (ko)هزینه ی سرمایه شرکتها سهامداران است . آنها همچنین معتقدند که شرکتها بادور شدن از وضعیت بهینه ی ساختار Keبیشتر از افزایش (هزینه ی سرمایه ) نیز افزایش یافته و ke سهامداران شروع به کاهش یافتن میکند .
آقایان مودیلیانی و میلر در سال 1958 بطور تجربی و با در نظر گرفتن فرضیاتی از جمله : اینکه بازار سرمایه کارا است و بنگاه تمام سودخودرا توزیع می کند و شرکتها مالیات نمی پردازند و .تئوری مرتبط بودن ارزش شرکت و ساختار سرمایه را رد کرده و در قبال آن تئوری غیر مرتبط بودن ساختار سرمایه و ارزش شرکت را مطرح کردند و نشان دادند که با افزایش بدهی و در نتیجه ریسک مالی شرکتها سهامداران و سرمایه گذاران نسبت به ان حساسیت نشان داده و بازده ی مورد توقع آنها همسوی با افزایش ریسک مالی شرکتها افزایش می یابد و این افزایش بقدری است که مزایای ناشی از استفاده بدهی را (که دارای هزینه کمتری است )تقریبا خنثی  می کند .
تعداد صفحه :161
قیمت : شش هزار تومان

***

—-

پشتیبانی سایت :               serderehi@gmail.com

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

***  **** ***

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*